Biały Kruk Czarnego Krążka na Elektoralnej

Mazowiecki Instytut Kultury i Polskie Stowarzyszenie Jazzowe mają zaszczyt zaprosić na interdyscyplinarne wydarzenie poświęcone serii wydawniczej „Biały Kruk Czarnego Krążka”.

KONCERT

Legendarny jazzman Leszek Żądło niemal pięćdziesiąt lat temu debiutował w Klubie Płytowym „Biały Kruk…” free-jazzową epopeją „Inner Silence”. W duecie z Joachmiem Menclem zabiorą nas w międzyplanetarną podróż specjalnym programem zatytułowanym „Cosmic Silence”. Koncert zostanie zarejestrowany z myślą o winylowym wydawnictwie, które otworzy nowy rozdział w historii „Białego Kruka…”

Oprawą wizualną koncertu zajmie się Mistrz analogowych projekcji video: Darek Pietraszewski, działający pod kryptonimem Copy Corpo.

WYSTAWA

W drugiej części wieczoru odbędzie się wyjątkowy wernisaż prac Tomka Głowackiego. Artysta, prywatnie miłośnik czarnego krążka, stworzył serię dwunastu nowych okładek do wybranych tytułów z serii, które w epoce często wydawano w okładkach zastępczych. Okładki zaprojektowane przez Tomka Głowackiego zostaną wydane w limitowanym nakładzie, dystrybuowanym w trakcie wernisażu.


Zapraszamy do obejrzenia wybranych okładek Tomka Głowackiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email