Jan Ptaszyn Wróblewski (27.03.1936 – 7.05.2024)

(fot. Urszula Las)

…jeszcze wczoraj, w radiowej Trójce można było posłuchać, jak z właściwą sobie swadą, prowadził audycję „Trzy kwadranse jazzu”. Dziś, we wtorek 7 maja w okolicach południa dotarła wiadomość, że już go między nami nie ma…

Jan Ptaszyn Wróblewski – legenda polskiego jazzu, saksofonista, kompozytor, aranżer, band-leader… Nauczyciel, wzór i mentor dla wielu pokoleń polskich muzyków jazzowych. Ceniony krytyk i dziennikarz radiowy. Muzyk, którego artystyczna i życiowa droga jest jednym z piękniejszych rozdziałów historii polskiego jazzu.

Ptaku.., swą otwartością, życzliwością i niezwykłą energią zaraziłeś miłością do jazzu kilka pokoleń. Dzięki Tobie, niejeden z nas nauczył się dostrzegać i rozumieć jego piękno “z lotu Ptaka”. Teraz, gdy rozpocząłeś swój lot ku wieczności, dziękujemy za pozostawiony nam testament piękna, który zamknąłeś w swoich audycjach i muzyce.

Nasze środowisko, zapewne długo jeszcze nie będzie mogło otrząsnąć się po tej stracie. Rodzinie i bliskim przekazujemy najszczersze wyrazy współczucia.

W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego

Piotr Majewski – Prezes Zarządu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email