Medale „Gloria Artis” dla wybitnych przedstawicieli polskiego jazzu

Decyzją Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Marty Cienkowskiej, uhonorowano wybitnych przedstawicieli środowiska jazzowego medalami „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Złoty Medal otrzymał pianista i kompozytor Artur Dutkiewicz – artysta od lat obecny na najważniejszych scenach jazzowych świata oraz animator życia muzycznego.

Srebrnymi Medalami wyróżnieni zostali: krytyk i publicysta jazzowy Witold Jan Wnuk, pianista Leszek Możdżer oraz kontrabasista Mariusz Bogdanowicz. Brązowy Medal przyznano dziennikarzowi i promotorowi jazzu Tomasz Szachowski.

Przyznane odznaczenia są wyrazem uznania dla wieloletniego wkładu wyróżnionych artystów i animatorów kultury w rozwój oraz promocję polskiego jazzu. Serdecznie gratulujemy!