Mocny początek „Wiosny jazzowej” w Zakopanem

Tegoroczna edycja uznanego festiwalu organizowanego przez Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury odbywa się w odświeżonej formule, z gwiazdami i repertuarem adresowanym również do szerszej publiczności. Zapowiadają się koncerty, które dostarczą publiczności niezapomnianych wrażeń. Bilety są już dostępne online na platformach Going oraz Empik.

Na początek koncert pochodzącego z Kijowa skrzypka Siergieja Wowkotruba z towarzyszeniem orkiestry Gypsy Swing Quartet oraz znakomitej saksofonistki Patsy Gamble.

Ukraiński muzyk wraz ze swoim zespołem nawiązują do gatunku nazywanego gypsy jazz, w którym elementy jazzu łączą się z folkową, cygańską muzyką. Efekt jest imponujący.

Ich koncert to, jak mówią, podróż w czasie do zadymionych knajpek, w których rodził się ten gatunek. Możemy się spodziewać wpadających w ucho aranżacji i wspólnej zabawy z publicznością.

Patsy Gamble, to z kolei znakomita brytyjska saksofonistka, wokalistka, kompozytorka. Jako muzyk sesyjny współpracowała z największymi gwiazdami sceny popowej na świecie takimi jak: Rod Stewart, Mick Jagger, Steve Winwood czy Chris Farlow.

Jej repertuar to wpadające w ucho, swingujące utwory. W czasie koncertu usłyszymy sporo standardów i popularnych piosenek oraz jej własne kompozycje utrzymane w stylu smooth – funky.

Ten koncert odbędzie się 30 kwietnia w Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego przy Krupówkach 41 o godz. 18.30. Bilety są dostępne za pomocą aplikacji going: https://goingapp.pl/wydarzenie/wiosna-jazzowa-zakopane-30-kwietnia/kwiecien-2022

Dzień wcześniej (29 kwietnia o godz. 13.00.) Sergiej Wowkotrub wystąpi w ramach prologu muzycznego na otwartej scenie, na balkonie „Bazaru Polskiego” przy Krupówkach 41.

To również jeden z elementów wychodzenia „Wiosny jazzowej” w przestrzeń miasta. Koncerty odbywające się poza salami koncertowymi z pewnością przyciągną uwagę tysięcy gości odwiedzających wówczas Zakopane.

Dodajmy, że w drugim dniu Festiwalu na balkonie „Bazaru Polskiego” wystąpi jeden z najbardziej znanych i lubianych polskich „ulicznych” zespołów jazzowych Kraków Street Band.

Ich nagrania cieszą się ogromnym zainteresowaniem, podobnie jak występy na krakowskim Rynku i placach wielu miast w Europie i na świecie.  Początek tego koncertu 30 kwietnia o godz. 12.00.

Organizatorzy: Miasto Zakopane oraz Zakopiańskie Centrum Kultury

Partner Strategiczny: LOTTO

Partner: Hotel Aries & Spa, Sklep odzieżowy Top Brand (C.H. Krupówki 40), Społem Zakopane, Delikatesy Gamma Zakopane

Partnerzy honorowi: Narodowe Centrum Kultury, Polskie Stowarzyszenie Jazzowe, International Jazz Day

Patroni medialni: Program Pierwszy Polskiego Radia, Radio Kraków, TVP3 Kraków, TVP3 Katowice, Jazz Forum, Jazz Press, Jazz Soul, Jazz It Up!, Tygodnik Podhalański, Podhale24, Góral Info, Serwis Informacyjny Watra, Podhale Region

Pobierz program Wiosny Jazzowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email