Premiera płyty Miłosza Olenieckiego

9 września 2021 r. w warszawskim klubie Jassmine odbędzie się premiera debiutanckiego albumu tria Miłosza Olenieckiego.

Wystąpią:

Miłosz Oleniecki – fortepian

Paweł Zwierzyński-Pióro – kontrabas

Rafał Dutkiewicz – perkusja

Na program formacji składają się autorskie kompozycje lidera projektu Miłosza Olenieckiego, które łączą ze sobą harmonikę jazzową z liryzmem i melodyką muzyki ludowej (polskiej, klezmerskiej) oraz swobodną improwizacją. Jest to próba łączenia ze sobą naszej polskiej, romantycznej szkoły fortepianowej z muzyką jazzową zza oceanu.

W muzyce tria można odszukać przepiękne melodie, które przeniosą nas w różne rejony świata, jednocześnie otulą domowym ciepłem i pozwolą na beztroską afirmację życia.

Miłosz Oleniecki – pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Absolwent szkoły muzycznej im. K. Szymanowskiego w Warszawie, Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Współpracował z artystami uprawiającymi najróżniejsze style muzyczne – od popu, jazzu, country, poprzez hip hop, aż po muzykę elektroniczną oraz eksperymentalną czy improwizowaną – takimi jak Michał Urbaniak, Wojtek Mazolewski Quintet, Natalia Nykiel,
Ortega Cartel, Paulina Przybysz, Marika i in. Współtworzy autorskie projekty: nominowany do nagrody Fryderyk 2019 – P.Unity, Miłosz Oleniecki Trio, Opowieści Improwizowane; w 2018 r został zaproszony do współtworzenia Grupy w Składzie wraz z Milo Kurtisem oraz Jerzym Mazzollem; od paździenika 2020r. razem z Rafałem Dutkiewiczem i Pawłem Stachowiakiem (EABS, Kroki) współtworzy zespół Saturn V, który powstał z inicjatywy
klubu Jassmine (Warszawa).


Paweł Zwierzyński-Pióro – kontrabasista, gitarzysta basowy, absolwent Wydziału Jazzu ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz student AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Czynnie udziela się na warszawskiej scenie jazzowej. Na koncie ma między innymi II miejsce z zespołem Kings of Gold na 9. Grupa Azoty Jazz Contest w Tarnowie,
współpracę z Moniką Malczak (1. miejsce na Konkursie Wokalistów Jazzowych CEA, występ na 42. konkursie o „Klucz do Kariery” w Gorzowie Wielkopolskim oraz koncerty na festiwalu „Mikstury Kultury” w Katowicach oraz w Krakowskim klubie Piec art). Jako członek prowadzonego przez Zbigniewa Namysłowskiego zespołu „Bednarska Ensamble”
występował na festiwalu Jazz Rally w Dusseldorfie, a ze szkolnym Big Bandem na Jazz Jamboree w 2014 roku. Od 3 lat związany z festiwalem Voicingers.


Rafał Dutkiewicz – absolwent nowojorskiej uczelni Drummers Collective. Laureat konkursu DrumFest w Opolu 2013. Nominowany w kategorii „nadzieja perkusyjna” w Polskich Nagrodach Perkusyjnych w 2016 roku. Współpracuje z takimi artystami jak: Skalpel, Marika, Hatti Vatti, Sonar, P.Unity, Wojtek Mazolewski Quintet, Eldo, Michał Urbaniak i wielu innych. Ma na koncie wiele koncertów na rozmaitych festiwalach w kraju i za granicą, koncertował między innymi w Rosji, Szwecji, Anglii, Irlandii, Niemczech, Rumunii, Czechach, Belgii, Holandii, Austrii, Węgrzech. Prywatnie miłośnik piw kraftowych i programu „1 z 10”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email