Wspieramy 𝐔𝐊𝐑𝐀𝐈𝐍𝐀 𝐂𝐡𝐨-𝐉𝐚𝐳𝐳

Nasze stowarzyszenie wspiera inicjatywy związane z niesieniem pomocy dla ukraińskich muzyków jazzowych. Jedną z nich jest projekt 𝐔𝐊𝐑𝐀𝐈𝐍𝐀 𝐂𝐡𝐨-𝐉𝐚𝐳𝐳. Ma on na celu, poprzez szerokie działania promocyjne wśród muzyków jazzowych na całym świecie, kumulację środków finansowych na wsparcie ukraińskich muzyków jazzowych i odbudowę ukraińskiej sceny jazzowej po wojnie.

Wieloletni partnerzy Chodzieskiego Domu Kultury i członkowie kadry Warsztatów „Cho-jazz”, Pani Anastasija Litvinyuk i Pan Igor Hnydyn kierują projektem ze strony ukraińskiej. Przez ostatnie 12 lat kierowali biurem organizacyjnym chodzieskich warsztatów na Ukrainie, skąd dzięki ich pracy wzięło w nich udział już blisko 400 muzyków. Ze strony polskiej za projekt odpowiada Marcin Kita, dyrektor Chodzieskiego Domu Kultury, od 20 lat organizator Warsztatów w Chodzieży.

Wierzymy, że odbudowa kraju ruszy szybko, ale jesteśmy też pewni, że bez wsparcia mecenatu, w tym środowisk kulturalnych Europy i świata, środków na kulturę będzie brakować, stąd widzimy ważną rolę również w takich projektach jak nasz.

Postawiliśmy sobie jeszcze jeden cel i choć jego realizacja jest bardzo utrudniona, to po wstępnych badaniach, wśród kilkudziesięciu ukraińskich muzyków jazzowych, okazuje się, że Projekt “Ukraina Cho-Jazz” mógłby ruszyć już teraz!

Moglibyśmy, poprzez internet i kanał na YT, promować dokonania i ukraińską muzykę jazzową już dzisiaj. Oczywiście chodzi zarówno o pokazywanie małych solowych projektów, jak i większych, o ile to w warunkach wojny w ogóle możliwe. Nie liczymy na studyjną jakość. W zupełności wystarczy nagranie projektów smartfonem. Także długość pokazu nie musi być pełnowymiarowym koncertem, a w zupełności wystarczą nagrania, 10., 15. minutowe.

Wiemy, że stan psychiki wywołany pożogą wojenną, nie zawsze pozwoli na to, aby teraz grać muzykę, choć dzięki przeprowadzonym ankietom, wiemy także, że może to być sposobem na walkę z depresją i marazmem, ale również możliwością zdobycia środków na życie, ale przede wszystkim jednym z sposobów na przetrwanie kultury i walkę z agresorem, którego jednym z bezczelnych argumentów inwazji było wskazanie, że Ukraińcy nie mają właśnie własnej kultury!

Środki będą przekazywane za wykonaną pracę, dzisiaj za nagrania, a w przyszłości za koncerty. Również dzięki analizom i nowoczesnym rozwiązaniom technicznym rozwiązaliśmy problemy z podpisywaniem umów i przekazywaniem środków finansowych już dzisiaj.

Do muzyków jazzowych zwracamy się z prośbą o krótką promocję projektu podczas granych koncertów, do publiczności apelujemy o wsparcie, podobnie jak i do podmiotów administracji publicznej i mecenasów kultury.

𝗠𝗔𝗞𝗘 𝗝𝗔𝗭𝗭 𝗡𝗢𝗧 𝗪𝗔𝗥!

Informacja o możliwości dokonania wpłat:

FUNDACJA UKRYTE MARZENIA

BANK: BNP PARIBAS

wpłaty z Polski:

NUMER SUBKONTA: 75 1600 1462 1079 5381 2000 0006

https://ukraina.chojazz.com/

Kultura to jakby zwierciadło duszy. Gdy nie ma kultury, to nikt nie widzi duszy, a gdy
duszy nikt nie widzi, to dusza marnieje. Człowiek traci pamięć tego, kim jest.

ks. Józef Tischner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email