Premiera nowego albumu Rafała Dubickiego

Rusza preorder nowego albumu Rafała Dubickiego „Shadow On The Space”. Na okładce albumu pojawił się obraz Magdaleny Maleny Jankowskiej.

W nagraniach płyty wzięli udział: Rafał Dubicki (trąbka), Michał Sołtan (gitara), Mateusz Woźniak (kontrabas), Adam Lewandowski (perkusja).

Druga płyta Rafała jest melodyjna i różnorodna kompozycyjnie. Znajdą się na niej również single wydane w 2020 i 2021 roku, czyli Heroic Waltz, Some Place, oraz najnowszy, promujący płytę „In The Name Of Rules”.

Album w przedsprzedaży możecie zamówić już teraz na stronie: www.soltanartgroup.com

W związku z premierą albumu Rafał Dubicki przygotował specjalny koncert premierowy, który odbędzie się 10 czerwca 2021 r. w warszawskim klubie Jassmine. Bilety można zakupić na: https://jassmine.com.

W cenie biletu jest płyta z autografem artysty.

Oto, co o swojej płycie mówi sam jej twórca:

Niewątpliwą siłą tej płyty jest melodyjność oraz różnorodność kompozycji. Według mnie, muzyka jazzowa, poprzez lata ewolucji, zatraciła główny przekaz w postaci melodii, która powinna zostać ze słuchaczem dłużej niż tylko do końca trwania utworu. Kompozycje z „Shadow On The Space” skierowane są do koneserów jazzu, ale co ważne, również do publiczności na co dzień nieobcujących z taką muzyką.

Najcenniejszym komplementem jest dla mnie „Nie lubię jazzu, ale to mi się podoba”. Siła płyty tkwi również w tym, że album zawiera różnego rodzaju stylistyki, dzięki czemu słuchacz z każdym kolejnym utworem, ma sposobność posłuchać innego rodzaju rytmów oraz brzmień. Tego typu zabieg generuje fakt, że płyta jest ciekawsza z punktu widzenia odbiorcy. – mówi Rafał.

Do współpracy z muzykami stanowiącymi Rafał Dubicki Quartet doszło dzięki zamieszkaniu przeze mnie w Warszawie oraz poprzez uczestniczenie w różnych przedsięwzięciach muzycznych. Po osiedleniu się w stolicy, chcąc poznać lokalne środowisko, często uczestniczyłem w spotkaniach muzyków tj. jam sessions. Tam na pierwszej tego rodzaju imprezie poznałem Michała Sołtana. Przez kilka najbliższych lat, cyklicznie, co poniedziałek spotykaliśmy się w klubach na wspólnych jamach, co zaowocowało zaproszeniem mnie przez Michała Sołtana do współpracy, przy jego autorskim projekcie „Malogranie”. Przez ten angaż, skonfrontowanie się z muzyką autorską i wsparcie mentalne Michała, zdecydowałem się zacząć nagrywać własną muzykę, do której oczywiście zaprosiłem Sołtana w charakterze gitarzysty.

Adama Lewandowskiego poznałem w ten sam sposób tzn. na jam sessions. Jako młodemu adeptowi, postać Lewandowskiego była mi bardzo dobrze znana, gdyż Adam od wielu lat bierze udział w sesjach nagraniowych oraz projektach muzycznych, na których wyrosłem. Spotykając się często w klubach na wspólnych występach, zaproponowałem mu angaż w swoim nowym zespole.

Mateusz Woźniak jest kontrabasistą, którego poznałem podczas swojego pierwszego w życiu udziału w KFPP w Opolu, gdzie swój występ miał Michał Sołtan. W związku z tym, że mogliśmy razem wystąpić oraz mieliśmy dużo wspólnego, jeśli chodzi o muzyczne poglądy, również postanowiłem zaprosić go do współpracy.

Rafał Dubicki „Shadow On The Space” tracklista:

 • Shadow On The Space
 • Some Place
 • Black Soul 
 • Heroic Waltz
 • In The Name Of Rules 
 • Devils 
 • Slight Breeze 
 • Magic Garden
 • Optimistic
 • Last Minute
 • Whisper

Główny patronat medialny: Onet.pl 
Patronat: Jazz Forum, Jazz Press, Radio Jazz FM, Polskie Stowarzyszenie Jazzowe
Partnerzy: Kram S.A., Soltan Art Group, Sound & Pictures Media Production 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Follow by Email